Sıcak Su ve Kızgın Su Kazanları - Sıvı Ve Gaz Yakıtlı Sistemler
Üç Geçişli Silindirik Arka Ocaklı

Arka ocaklı sıcak su kazanı imalatında kullanılan malzemeler;
Cidar, cehennemlik ve külhan : DIN 17155 normuna uygun kazan sacı (Külhan basınca bağlı olarak düz, kısmi ondüleli veya tam ondüleli olarak imal edilmektedir.

Duman boruları : DIN 2448 normuna uygun St 35.8 kalite çelik çekme (patent) boru veya DIN 2458 normuna uygun dikişli kazan borusu

İzolasyon : 18 kg/m2 yoğunluğunda 8 cm kalınlığında cam yünü ile izole edilip, üzeri galvaniz veya alüminyum sac kaplanmaktadır.

Kazan imalatı süresince veya imalatın tamamlanmasını müteakip müşteri tarafından kabul görmüş denetleme kuruluşu tarafından (Bureau Veritas) kontrol edilmekte ve CE belgesine esas teşkil eden Klas belgesi (Proje, Malzeme, Kaynak ve Kaynakçı onaylanması, Röntgen ve normalizasyon fırın kontrolü ) ve Hidrostatik test belgesi alınmaktadır. (İmalatı tamamlanan her kazan fabrikamızda işletme basıncının 1,5 katı basınç altında soğuk hidrostatik teste tabii tutulmaktadır.

Kazanlar imalatları tamamlandıktan sonra istenirse fabrikamızda istenirse de şantiyede gerekli bütün tesisat ve armatür bağlantıları yapılarak işletmeye alınmaktadır.

· Stabil yapı
· 10.000.000 kcal/h ısıtma kapasitesi
· % 90'a varan yüksek verim
· Su ile kaplı alev duman boruları
· Cehennemlik yerine su borulu arka ocak
· Arka ocak ile ek ısıtma yüzeyi
· Düşük baca gazı sıcaklığı
· Özel dizayn ile daha uzun alev boyu
· Baca gazı çıkışına ekonomizör ilavesi ile %95'e varan verim imkanı

Sıvı ve Gaz Yakıtlı Sıcak & Kızgın Su Kazanları Hakkında

Konfor standartlarımızın her geçen gün artmasıyla beraber, bu ihtiyaçlarımızı sağlayacak ekipmanların özelliklerine ve kalitesine daha fazla dikkat eder konuma geldik. Yaşadığımız konutlarda, kaldığımız otellerde, gezdiğimiz alışveriş merkezlerinde, sinemalarda, hastanelerde ve daha sayabileceğimiz birçok mekânda kendimizi rahat ve iyi hissedebileceğimiz standartlar aramaktayız. Bu standartların en başında da, ortam havasının uygun ısıda ve kalitede olup olmadığı gelmektedir.

Bu doğrultuda istenen standartlara cevap vermek üzere kurulacak olan sistemin dizaynı yapılırken bütün parametrelerin göz önünde bulundurulması ve uygulanması zorunludur.

Konfor kliması ısıtma sistemlerinde mekânları istenen ısıya getirmekte hangi sistem kullanılırsa kullanılsın bir sıcak su kazanına ihtiyaç her zaman vardır.

Sıcak su kazanları (Kalorifer kazanları) ısıtma sistemlerinin beynidir, titiz hesaplama ve mahal kullanım amacına uygun olarak seçilmelidir.

Seçilen sistemin hem istenen konforu sunması hem de ekonomik ve uzun ömürlü olması istenmektedir. Bu sebepten dolayı alınacak ekipmanların kalitesi ve verimi, yakıt fiyatlarının her geçen gün yükseldiği günümüzde önem kazanmaktadır.

Konfora yönelik ısıtma uygulamalarında ve belirli proseslerdeki enerji ihtiyacına yönelik olarak üretilen kızgın ve sıcak su kazanlarının üretimi konusunda, TETA 30 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir.

İmalatımız olan kazanların verimleri, işletme maliyetlerinde ki verime bağlı tasarruf, uzun çalışma süreleri, riskleri en aza indiren otomasyon sistemleri, bakım, onarım kolaylığı ve hava kalitesini koruma yönetmeliğine uygun baca gazı değerleri ile müşterilerimizin yüzünü güldürmektedir.

TETA kazan 30 yılı aşkın süredir klasik silindirik SICAK SU ve KIZGIN SU kazanı imalatı yapmaktadır. Kızgın ve sıcak su kazalarında %90'a varan verim değerlerinde, tek ünitede 10.000.000 kcal/h kapasitede ve işletmede gereken basınçta dizayn ve üretim yapılmaktadır.

Firmamız standart imalat kazanlarının yanında, müşterilerimizin kazan dairesi mimarisine uygun olarak özel dizayn kazanlar da imal etmektedir.

TETA projelendirme ve imalat esnasında, kazan işletme basıncına bağlı olarak TSE 497 veya TSE 377' ye göre imalat yapmaktadır. Diğer taraftan projeye bağlı olarak, AD Merkblatt, TRD, DIN gibi uluslararası standartlara uygun dizayn ve imalat da gerçekleştirmektedir.

Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Ürünlerimiz   |   Referanslarımız   |   Teklif Formu   |   İnsan Kaynakları   |   İletişim

© 2008 - TETA Kazan Makina İmalat San. ve Tic. A.Ş.
Toplam Ziyaretçi

116.812 Kişi